Wita Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Uszwi                                                                                                                                                                                                   
Jesteś gościem na naszej stronie! ;-)
Strona główna

Rys historyczny

Uczniowie
i pracownicy szkoły


Dokumenty
szkoły


Organizacje szkolne

Uroczystości szkolne
Archiwum

Aktualności
Archiwum

Projekt EFS

Galeria zdjęć
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007

AKTUALNOŚCIWykaz podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2011/2012KARTA ROWEROWA

      13 czerwca uczniowie klasy IV zaprezentowali swoje umiejętności, aby zdobyć kartę rowerową. Egzamin teoretyczny zdali podczas zajęć z techniki, natomiast pod okiem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pokonywali tor przeszkód. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, podinspektor Zbigniew Baruś, udzielił przyszłym rowerzystom cennych rad i przestróg.
Uczniowie otrzymali karty rowerowe wraz ze świadectwami szkolnymi.

mgr inż. Maria GórkaZobacz więcej....PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA


Zobacz więcej....IV GMINNA OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGOZobacz więcej....INTEGRACYJNY DZIEŃ DZIECKA
Zobacz więcej....MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA

WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW DO PILZNA

Muzeum Lalek w Pilźnie powstało z pasji zbierackiej i fascynacji lalkami. Świat lalek prezentowany poprzez wystawy w tymże muzeum jest niezwykły, barwny i tajemniczy.

Mogliśmy zwiedzać między innymi:
 • Wystawę "Co potrzeba, żeby powstała lalka" - w starych manufakturach pracowni lalkarskiej; warsztacie szewskim, krawieckim, fryzjerskim, kwiaciarskim, ceramicznym, gdzie zapoznaliśmy się z procesem powstawania lalek oraz rekwizytów uzupełniających strój lalki.
 • Wystawę "Zabawki, Babci, Mamy i moje", która pokazuje lalki czasów naszych babć, mam i naszych.
 • "Lalki polskie" - wystawa lalek, które powstały w manufakturach muzealnych. Lalki w polskich strojach regionalnych i historycznych wykonywane z naturalnych surowców m.in. ceramiki, drewna, tkanin, z zachowaniem tradycyjnych technik.
 • Lalki z Całego Świata - wystawę, dzięki której zobaczyliśmy ogromną różnorodność form, kształtów i barw oraz dowiedzieliśmy się do czego takie lalki służą - bo nie tylko do zabawy.
 • "Jak pory roku po świecie wędrują czyli rzecz o przemijaniu" - w wystawie tej w konwencji światła i dźwięku prezentowany jest spektakl adresowany dla dorosłych i dla dzieci ze względu na swoją głębię. Porami Roku są lalki wykonane na podstawie obrazów Leonarda da Vinci.
Integralną częścią Muzeum Lalek w Pilźnie są jego pracownie wyposażone w mające nawet 200 lat narzędzia, przy pomocy których do dziś wykonuje się elementy składowe lalek. Wiele wyrobów przeznacza się do sprzedaży w sklepiku przy muzeum.

Odwiedziliśmy też "Krasnoludkowo" usytuowane w ogrodzie na świeżym powietrzu oraz "Miniwioskę" utworzoną na wzór polskiej wsi z przed 200 lat, którą zamieszkują "minimieszkańcy". To była naprawdę udana wycieczka.

mgr Bogumiła PysnoZobacz więcej....WYCIECZKA DO BOCHNI

      W piątek 20 maja uczniowie klas V i VIa wraz z opiekunami odbyli zaplanowaną wcześniej wycieczkę klasową do Bochni. Pierwsza część wycieczki to pobyt w Parku Archeologicznym i zwiedzanie pod opieką przewodnika Osady VI Oraczy. Druga część wycieczki to zjazd do kopalni soli na pobyt nocny w Komorze Ważyn, a w tym zwiedzanie najstarszej w Polsce kopalni soli, rozgrywki sportowe i dyskoteka do późnych godzin nocnych.
mgr inż. Maria GórkaZobacz więcej....KSIĄŻKA - TWÓJ PRZYJACIEL

           Książka towarzyszy człowiekowi od najwcześniejszego dzieciństwa aż do późnej starości. W latach szkolnych niesie wiedzę i rozrywkę, często jest jedyną pociechą.
"Kiedy ci smutno będzie,
kiedyś samotny, chory,
bez przyjaciela - ja z tobą pójdę wszędzie,
poprzez zimowe wieczory, w kraje wesela.
Ja cię bez trudu nauczę tego,
co przydać się może choćby po latach paru.
Ja tobie słowem jak kluczem
w cudowny sposób otworzę pałace czarów".

           Apel poświęcony książce i czytelnictwu przygotowali uczniowie klasy IV.
W programie znalazły się informacje dotyczące historii książki, ciekawostki, wiersze oraz krótka scenka pt. "W bibliotece". Nie zabrakło też rad, jak należy obchodzić się z książką, by służyła jak najdłużej.
Na zakończenie apelu pani dyrektor wręczyła nagrody uczestnikom konkursów czytelniczych oraz dyplomy tym klasom, które wypożyczyły i przeczytały najwięcej książek.
W kategorii klas I-III wygrała klasa I b
W kategorii klas IV - VI wygrała klasa IV.
mgr Józefa ZychZobacz więcej....PRAWIDŁOWE ŻYWIENIE - spotkanie z dietetyczką
DZIEŃ ZIEMI

Ziemia
nie jest własnością
człowieka!Zobacz więcej....SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

LEKCJA OTWARTA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
"ŚWIĘTA WIELKANOCNE"

          11 kwietnia 2011 r. odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta z języka angielskiego. Wzięły w niej udział uczennice klasy V (w klasie obowiązuje podział na grupę chłopców oraz dziewczynek).
Tematem przewodnim były Święta Wielkanocne, słownictwo oraz zwyczaje polskie i angielskie związane z tym okresem.
W czasie lekcji kształtowano następujące umiejętności kluczowe: poprawna wymowa, formułowanie krótkich odpowiedzi, umiejętność pracy z tekstem, umiejętność posługiwania się językiem angielskim w praktyce, a także rozwijanie kreatywności, przełamywanie oporów przed używaniem języka obcego w praktyce.
Podczas zajęć wykorzystano następujące metody pracy: tekstu przewodniego, metodę aktywizującą - inscenizację, ćwiczeń przedmiotowych, oglądową - pokaz, grę dydaktyczną oraz metodę praktyczną.
           Pani Dyrektor oraz nauczyciele obecni na lekcji pozytywnie ocenili jej zawartość oraz przebieg. Wiele satysfakcji sprawiły również aktywność i zaangażowanie uczennic podczas lekcji.

mgr Sabina KrakowskaZobacz więcej....POWITANIE WIOSNY

ZMIEŃ LEŻENIE LENIUCHU
NA ODROBINĘ RUCHU!!!

Zobacz więcej....ZABAWA CHOINKOWA

           29 stycznia 2011 roku odbyła się w naszej szkole długo oczekiwana zabawa choinkowa. Uczniowie klas I-III bawili się w godzinach od 1000 do 1300, natomiast uczniowie starszych klas od 1300 do 1600. Liczne konkursy i zabawy uatrakcyjniły coroczny bal świąteczny. Duże emocje wzbudził pokaz mody w wykonaniu uczniów klas IV-VI. Zwycięzcami w tej konkurencji okazali się uczniowie klasy VIb, którzy podbili serca publiczności oraz jury uroczymi strojami pszczółki Mai i Gucia. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy VIa prezentujący fantazyjną kreację balową oraz obowiązkowy tej zimy strój dla narciarza. Kolejne miejsce przypadło w udziale uczniom klasy IV, którzy postawili na najmodniejszą w tym sezonie kratę. Z ciekawą propozycją wystąpili uczniowie klasy V. Strój kowbojski z pewnością spodobał się niejednemu chłopcu, dziewczynki z kolei zerkały z ciekawością na tajemniczą damę, skrywającą swe oblicze za piękną turkusową maską ze strusim piórem. Zabawa udała się znakomicie. Między tańcami i zabawami znalazł się też czas na chwilę wytchnienia. Rada Rodziców przygotowała dla uczniów smaczny poczęstunek: ciasta, hamburgery oraz soki.
mgr Anna Zych

Zobacz więcej....WIZYTA W DOMU DZIECKA W JASIENIU

           10 stycznia przedstawiciele Szkoły Podstawowej: Aleksandra Legutko, Agnieszka Jarosińska - uczennice klasy VI a, Mariola Smaluch oraz Paweł Biernat - uczniowie klasy VI b wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Dom Dziecka w Jasieniu.
           Zbieranie pieniędzy w okresie przedświątecznym na ten szczytny cel stało się tradycją naszej szkoły. Uczniowie klas I-VI już po raz czternasty chętnie włączyli się do akcji zbiórki monet w klasach. Zebrana kwota w wysokości 330 zł, słodycze oraz najlepsze życzenia noworoczne zostały złożone na ręce Pani Dyrektor tamtejszej placówki.
           Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom, którzy postanowili pomóc dzieciom z Domu Dziecka. To dzięki wam napewno spełni się jedno z marzeń waszych rówieśników.
mgr Sabina KrakowskaKIERMASZ "ŚWIĄTECZNY SEZAM"

          Dnia 13 grudnia 2010 r. odbył się w naszej szkole Kiermasz "Świąteczny Sezam", organizowany w ramach akcji "SKO jest OK", ogłoszonej przez PKO Bank Polski. Kiermasz ten miał formę konkursu i składał się z 3 poziomów: I poziom to konkurs na kartkę świąteczną,
II - sprzedaż ozdób choinkowych oraz III poziom - prezentacja artystyczna każdej klasy na temat oszczędzania. Na każdym poziomie klasy otrzymywały punkty. Klasa, która zebrała łącznie największą ilość punktów, otrzymała tytuł "Najbardziej przedsiębiorczej klasy w szkole".
Uczniowie podczas kiermaszu sprzedawali wcześniej wykonane kartki świąteczne oraz własnoręcznie przygotowane ozdoby choinkowe, m.in. z papieru, masy solnej czy ciasta. Poprzez tę akcję dzieci uczyły się gospodarności, pracowitości oraz nabywały umiejętność zarządzania pieniądzem.

Zobacz więcej....

Uzbierana suma z kiermaszu to 387 zł. Pieniądze te uczniowie wpłacili na SKO i pod koniec roku szkolnego przeznaczą je na wybrany przez siebie cel: dofinansowanie wycieczki, zakup pomocy szkolnych itp.
Łączna kwota 387 zł rozkłada się następująco na klasy:
1. Klasa VI b - 87,70 zł - I miejsce
2. Klasa V - 68,20 zł
3. Klasa III - 55 zł
4. Klasa II - 48,70 zł
5. Klasa VI a - 48,20 zł
6. Klasa IV - 31,20 zł
7. Klasa I a - 27 zł
8. Klasa I b - 21 zł.

Ponadto sprzedawane przez uczniów kartki brały również udział w konkursie na najładniej i najdokładniej wykonaną. Komisja konkursowa, w składzie: p. Maria Górka, p. Ilona Palonek
i p. Anna Zych, wyróżniła prace następujących uczniów:

I miejsce - Kornelia Warkocz, kl. III
II miejsce - Julia Bober, kl. I a
III - miejsce - Katarzyna Pabian, kl. II
oraz wyróżnienia: Patryk Smoleń, Kinga Rams, Gabriela Kowalczyk, Joanna Tasior.

w klasach IV-VI:
I miejsce - Anna Paterek, kl. V
II miejsce - Szczepan Bober, kl. VI b
III miejsce - Klaudia Jaroszek, kl. IV.

Wyróżnienia:
Agnieszka Jarosińska, Izabela Klecka, Aleksandra Legutko, Bartłomiej Golec.

          Na trzecim poziomie konkursu klasy prezentowały krótki program na temat oszczędzania (piosenka, wiersze, skecz). W tej konkurencji zwycięstwo i tytuł GRAND PRIX otrzymała klasa IV.
Po podliczeniu punktów przez komisję konkursową, której przewodniczyła pani dyrektor Bogumiła Jagielska TYTUŁ "Najbardziej przedsiębiorczej klasy w szkole" otrzymały z łączną liczbą 40 punktów aż 3 klasy:
                     klasa II, klasa IV i klasa VI b.

Pani Dyrektor wręczyła nagrody podczas poranka wigilijnego, 22 grudnia 2010 r.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!
mgr Anna Cichostępska
GMINNE ZAWODY SZACHOWE

           W dniu 8 grudnia 2010 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Gosprzydowej odbyły się Gminne Zawody Szachowe Szkół Podstawowych gminy Gnojnik.
           Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIb: Szczepan Bober, Przemysław Baran i Dominik Kowalczyk. Dominik zajął III miejsce i znalazł się w reprezentacji gminy Gnojnik na Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach.

mgr inż. Maria Górka
ANDRZEJKOWA ZABAWA

           25 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową. Zgodnie z tradycją najważniejszą rolę pełniły różnorodne wróżby, których jak co roku nie brakowało. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem wszystkich, zarówno uczniów jak i nauczycieli. Dzieci chętnie dzieliły się ze sobą przepowiedniami na temat swojej przyszłości. Nietęgie miny mieli jedynie uczniowie, którym wywróżono kłopoty w szkole lub pecha w najbliższym czasie. Dzięki szkolnym DJ - om Patrykowi Bobrowi i Dominikowi Kowalczykowi nie zabrakło dobrej i różnorodnej muzyki. Samorząd przygotował także bufet. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili na tej ostatniej już w tym roku kalendarzowym imprezie.

mgr Sabina KrakowskaZobacz więcej....Konkurs fotograficzny "Cuda przyrody w Powiecie Brzeskim"

           Konkurs fotograficzny zorganizowany był przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, a celem konkursu była edukacja ekologiczna, promowanie piękna i różnorodności siedlisk przyrodniczych w powiecie brzeskim, nauka za pomocą fotografii o różnorodności gatunkowej flory i fauny powiatu brzeskiego, a także o harmonijnym współistnieniu człowieka z naturą.
Do konkursu zgłoszono 106 fotografii, wśród których były fotografie:
 • Michała Pabjana ucznia klasy III pt."Zachód słońca"
 • Kanrada Rams ucznia klasy IV pt."Leśna ścieżka do szczęścia"
 • Natalii Wawryka uczennicy klasy IV pt."Krajobraz wiejski"
 • Wiktorii Ciura z klasy V pt."Masz orzecha?"
 • Kingii Pabjan uczennicy klasy V pt. "Natura i cywilizacja"
             Fotografia pt." Masz orzecha?" wykonana przez Wiktorię zajęła II miejsce.

  mgr inż. Maria Górka
  "PRZYDROŻNA KAPLICZKA"

  Dnia 25.10.2010 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia przestawienia kukiełkowego pt: "Przydrożna kapliczka". Pięknie wykonane lalki, scenografia i efekty dźwiękowe sprawiły, że uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy rodzin biednego szewca
  i bogatego młynarza.
             Była to także lekcja o pokorze i miłosierdziu, gdzie świat wartości materialnych zderza się ze światem duchowym. Przesłanie utworu można zawrzeć w słowach: " Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest lecz przez to, czym dzieli się z innymi" ( Jan Paweł II)
  mgr Ilona Palonek

             Nasza szkoła przystąpiła do projektu DiAMEnT ( "Dostrzec i aktywizować możliwości, energię, talenty"). Wybrani uczniowie pisali testy diagnozujące uzdolnienia w zakresie matematyki, technologii informacyjno-komunikacyjnych i języka angielskiego. Dwóch uczniów uzyskało wyniki powyżej średniej. Są to:
 • Patryk Bober - z języka angielskiego
 • Karol Wąs - z informatyki
  Obydwaj mają możliwość uczestniczenia w zajęciach w Powiatowym Ośrodku Wspierania Uczniów Zdolnych, a tym samym rozwijania swoich uzdolnień.
  mgr inż. Maria Górka  Wadowice, Inwałd, Kalwaria Zebrzydowska - wycieczka klas IV, Va i Vb
  Zobacz więcej....  Przypominamy,
  że 04.06.2010r. (piątek) o godz. 900
  rozpocznie się planowany Dzień Sportu.  W hołdzie TYM,
  którzy zginęli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem
  10 kwietnia 2010 r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum złożyli kwiaty i zapalili znicze pod krzyżem na placu kościelnym.


  MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA

             Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole odbyła się Mała Olimpiada Matematyczna, w której udział wzięli uzdolnieni matematycznie uczniowie klas III szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W Olimpiadzie uczestniczyło 18 uczniów. I miejsce zdobyła uczennica z PSP w Gosprzydowej - Dominika Wątor, drugą lokatę zajęła uczennica PSP w Gnojniku - Paulina Żótły, zaś trzecie miejsce przypadło Radosławowi Raciędze - uczniowi PSP w Biesiadkach. Zadowoleni laureaci otrzymali nagrody, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy wraz z drobnymi upominkami.
  Wszystkim serdecznie gratulujemy!
  mgr Marta Pacura


  III Gminna Olimpiada z języka angielskiego
  ,,JEDEN Z DZIESIĘCIU''

             13 maja 2010 roku odbyła się w naszej szkole III olimpiada językowa. Wzięli w niej udział uczniowie szóstych klas szkół podstawowych z naszej gminy: Biesiadek, Lewniowej, Gosprzydowej, Gnojnika i Uszwi. Każdą szkołę reprezentowało 2 uczestników.
  Konkurs miał charakter testu. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością pracy z tekstem słuchanym oraz czytanym, dobrą znajomością czasów a także innych zasad gramatyki angielskiej. Test sprawdzał również stopień opanowania słownictwa z różnych dziecin życia, jak również wiedzę ogólną na temat Wielkiej Brytanii.
             Zwyciężczynią konkursu została Mariola Krakowska z PSP w Gnojniku. Na drugim miejscu uplasował się Arkadiusz Gemza z PSP w Biesiadkach. Trzecie miejsce zajął Dominik Sęk z PSP w Gnojniku. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, słowniki oraz książki z płytami CD. Nagrody rzeczowe z pewnością przyczynią się do tego, że uczniowie nadal będą rozwijać swoje zdolności i umiejętności językowe.
  Pozostali uczestnicy olimpiady: Małgorzata Ząbkowska, Jakub Kamiński, Karolina Gnyla, Michał Kotarba, Małgorzata Franczyk i Marcin Nowak otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki w języku angielskim.
             Fundatorami nagród, jak co roku były wydawnictwa Oxford University Press i Pearson Longman. Konsultantom obu wydawnictw p. Katarzynie Kwiecień oraz p. Beacie Kozioł składamy serdeczne podziękowania za dostarczenie nagród i owocną współpracę. Sklepikowi Uczniowskiemu dziękujemy za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci.

  mgr Sabina Krakowska  DZIEŃ ZIEMI

            Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji odbyła się akademia poświęcona potrzebie ochrony środowiska.
            Uczniowie klas piątych przygotowali inscenizację teatralną propagującą konieczność dbania o czystość naszej planety. Współczesna wersja baśni o Babie Florze, Jasiu i Małgosi przypomniała wszystkim, jak należy zachowywać się w lesie. Wzbudziła także ogólną wesołość. Szczególnie postać czarownicy, która dbając o czystość powietrza używa ekologicznego pieca, potrafi korzystać z telefonu komórkowego, a biednego Jasia tuczy niezdrową żywnością z McDonalda, przypadła wszystkim do gustu.
            Młodzi aktorzy, którzy z dużym zacięciem aktorskim odegrali swe role, zebrali zasłużone brawa. Program artystyczny z pewnością wpłynął na świadomość ekologiczną naszych uczniów i pomoże im świadomie troszczyć się o dobro środowiska naturalnego.

  mgr Anna Zych  Zobacz więcej....  SPOTKANIE Z PISARZEM

            W dniu 23 kwietnia naszą szkołę odwiedził Andrzej Grabowski, poeta i prozaik mieszkający w niedalekich Ciężkowicach. W spotkaniu z autorem popularnych utworów dla dzieci i młodzieży udział wzięli uczniowie klas I-VI.
             Twórca tak znanych książek jak "Przygody skrzata Wiercipiętka", "Fikus, Zelek i Ciężkogłowy" czy "Funia, Kicia i cała reszta" opowiadał o swojej pracy, dorobku literackim i zainteresowaniach. Laureat Orderu Uśmiechu przyznał, że wartość dziecięcego uśmiechu jest ogromna, przełamuje lody, zbliżając ludzi do siebie. Przypomina nam o dziecku, które jest w każdym z nas. Dziecięcy uśmiech uskrzydla. Z przywołaniem go na uczniowskie twarze Autor poradził sobie bez trudu. Odczytanie fragmentów najbardziej znanych utworów, pełnych ciepła i humoru, wywoływało wśród zebranych salwy śmiechu.
             Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zakupić książki Andrzeja Grabowskiego,
  a także zdobyć autograf. Autor dokonał również pamiątkowego wpisu do szkolnej kroniki.

  mgr Anna Zych  Zobacz więcej....  LEKCJA OTWARTA

            Dnia 19.04.2010r. odbyła się lekcja otwarta z matematyki w klasie V b przygotowana przez panią mgr Lukrecję Chochlińską.
  Temat zajęć brzmiał: "Pola figur płaskich - powtórzenie". Uczniowie mogli zademonstrować swoje umiejętności obliczając pola powierzchni różnorakich figur.
  Zobacz więcej....  SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

            8 kwietnia uczniowie klas VI pisali pierwszy poważny egzamin w swoim życiu. Jak na nim wypadli, dowiemy się w maju po ogłoszeniu wyników przez CKE.


  KONKURS WIELKANOCNY

            Aby podtrzymać tradycje i zwyczaje Swiąt Wielkanocnych, corocznie organizowany jest konkurs na: najładniejszą pisankę, palmę wielkanocną, baranka.
  Fundatorem nagród jest samorząd szkolny z opiekunem - panią mgr Sabiną Krakowską.


  POWITANIE WIOSNY

             Dnia 22 marca radośnie obchodziliśmy nadejście wiosny. Z tej okazji dzieci z klas
  I-III udały się wraz z paniami wychowawczyniami na wiosenny spacer, natomiast uczniowie
  z klas IV-VI wzięli udział w Wiosennym Turnieju Klas. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski.
  Na początku turnieju każda klasa zaprezentowała strój Pani Wiosny. Dziewczęta ubrane w kolorowe suknie z kwiatami wpiętymi we włosy wyglądały wspaniale. Wszystkie propozycje zostały docenione i nagrodzone brawami. Następnie uczniowie rywalizowali ze sobą w kilkunastu konkurencjach. Były dyscypliny sportowe, takie jak wyścigi z pisanką, zwijanie sznurka na czas, rzut do celu, konkursy plastyczne - rysowanie portretu Pani Wiosny, modelowanie figurek żab i bocianów z plasteliny, a także quiz wiedzy przyrodniczej. Wiosenny Turniej Klas podsumowała Pani Dyrektor gratulując zwycięskiej drużynie i dziękując wszystkim za wspólną zabawę. Zwycięzcami tegorocznego turnieju okazali się uczniowie klasy Vb, II i III miejsce zajęli uczniowie klasy Va i VIa.
  Wszyscy biorący udział w turnieju otrzymali słodkie upominki.

  Zostały także ogłoszone wyniki konkursu "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO".
  Oto nagrodzeni uczniowie:
  I miejsce - Wiktoria Ciura, kl. IV
  II miejsce - Izabela Klecka, kl. Vb
  III miejsce - Anna Paterek, kl. IV

             Podczas gdy starsi uczniowie rywalizowali ze sobą w wiosennych konkurencjach, młodsze dzieci zabrały ze sobą na spacer marzanny, które zostały podpalone i wrzucone do rzeki. Miejmy nadzieję, że tym starosłowiańskim zwyczajem pożegnaliśmy zimę na dobre.

  mgr Anna Zych
  Zobacz więcej....  Spotkanie z siostrą Salvatoris ( Kazimierą ) Smaluch

            26 lutego na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego przybył do naszej szkoły niezwykły gość - siostra Salvatoris (Kazimiera) Smaluch - pochodząca z Uszwi misjonarka ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, pracująca obecnie na misjach w Brazylii. W spotkaniu z misjonarką udział wzięli uczniowie klas IV-VI.
             Siostra Salvatoris z wielkim zaangażowaniem opowiadała o swym powołaniu zakonnym i o realizacji życiowego marzenia, jakim był wyjazd na misje. Od 2004 roku siostra przebywa na placówce misyjnej w Kurytybie, gdzie siostry św. Józefa mają nowicjat, prowadzą przedszkole, roztaczają opiekę nad ubogimi rodzinami zamieszkującymi brazylijskie slumsy zwane favelami, a także prowadzą katechizację na północy Brazylii, w najbiedniejszym rejonie kraju.
             W czasie dwugodzinnego spotkania nasi uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o kulturze, życiu codziennym i religijnym tamtejszej ludności. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści siostry misjonarki o Brazylii, kraju olbrzymich kontrastów - urzekającej przyrody, pogodnych, spontanicznych, kochających taniec ludzi, lecz także trudnej codzienności i ogromnego ubóstwa, z którymi zmagają się rdzenne plemiona indiańskie. Nasi wychowankowie przekonali się, że posługa misjonarska jest ciężką pracą, która przynosi jednak wiele radości i satysfakcji.
            Spotkanie z niecodziennym Gościem upłynęło w ciepłej atmosferze i na długo zostanie w naszej pamięci.

  mgr Anna Zych

  ZABAWA CHOINKOWA

  Zobacz więcej....  Nasze wyniki za I śródrocze roku szkolnego 2009/2010

  Średnia szkoły wyniosła 4,13

  Średnia poszczególnych klas przedstawia się następująco:
  Klasa IV - 4,27
  Klasa V a - 4,09
  Klasa V b - 4,05
  Klasa VI a - 4,21
  Klasa VI b - 4,04

            Wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie otrzymują:

  Klasa IV
  Nazwisko i imię Średnia ocen Zachowanie
  Kinga Pabjan 5,00 wzorowe
  Filip Ząbkowski 5,00 bardzo dobre
  Joanna Kotarba 4,9 wzorowe
  Anna Paterek 4,9 bardzo dobre
  Klaudia Warkocz 4,8 wzorowe

  Klasa Va
  Nazwisko i imię Średnia ocen Zachowanie
  Konrad Czchowski 5,0 wzorowe
  Dominik Habel 5,0 wzorowe
  Agnieszka Jarosińska 5,0 wzorowe
  Artur Babraj 4,8 bardzo dobre

  Klasa Vb
  Nazwisko i imię Średnia ocen Zachowanie
  Patryk Bober 5,0 bardzo dobre
  Szczepan Bober 4,9 bardzo dobre
  Katarzyna Toboła 4,9 wzorowe

  Klasa VIa
  Nazwisko i imię Średnia ocen Zachowanie
  Marcin Nowak 5,0 wzorowe
  Dawid Rozciecha 5,0 wzorowe

  Klasa VIb
  Nazwisko i imię Średnia ocen Zachowanie
  Jakub Hamowski 5,0 bardzo dobre
  Dawid Bober 4,89 bardzo dobre
  Małgorzata Franczyk 4,78 bardzo dobre
  Grzegorz Śledź 4,78 bardzo dobre

  Wyróżnienie za 100% frewencję otrzymują uczniowie:

             Klasa I
  Natalia Grochola

             Klasa II
  Wiktoria Wąs
  Karolina Czuba
  Konrad Kaczmarczyk
  Magdalena Kałuża

             Klasa III
  Dominik Bober
  Kacper Kotarba
  Konrad Rams
  Rojek Natalia
  Marta Staszak
  Patryk Zając

             Klasa IV
  Paulina Biernat
  Patryk Kałuża

             Klasa Va
  Artur Babraj
  Konrad Czchowski
  Damian Jewuła
  Jakub Kopytko

             Klasa Vb
  Szczepan Bober
  Przemysław Baran

             Klasa VIa
  Kamil Robak
  Anna Staszak
  Grzegorz Wawryka

             Klasa VIb
  Jakub Hamowski
  mgr inż. Maria Górka  Wizyta w Domu Dziecka w Jasieniu

             10 grudnia już po raz trzynasty przedstawiciele klas szóstych naszej szkoły oraz młodzież Gimnazjum wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Dom Dziecka
  w Jasieniu. Jak co roku uczniowie wykazali się wrażliwością oraz otwartością na potrzeby rówieśników, nierzadko bardzo skrzywdzonych przez los. W wyniku zbiórki monet groszowych przeprowadzonych w klasach I - VI udało się zebrać 381,37 złotych. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się wesprzeć akcję i tym samym podarowali dzieciom wiele radości.
             Taka inicjatywa jest potrzebna nie tylko wychowankom Domu Dziecka, ale także nam samym, ponieważ dzięki niej uczymy się nieść bezinteresowną pomoc oraz możemy docenić to, co mamy- prawdziwy dom i kochających rodziców.
  mgr Sabina Krakowska  "Właśnie leci show dla dzieci"

             Dnia 2 grudnia gościliśmy częstochowski Teatr "Małgo", który wystąpił z przedstawieniem edukacyjno-profilaktycznym skierowanym do wszystkich uczniów naszej szkoły.
             Spektakl poruszał istotne tematy dotyczące prawidłowego komunikowania się w grupie, kulturalnego rozwiązywania sytuacji konfliktowych, wskazywał metody wczesnego zażegnania sporu. Biorące w nim udział dzieci uczyły się, w jaki sposób rozwijać w sobie empatię, umieć się dzielić z innymi tym co mamy, w końcu jak osiągnąć szkolny sukces.
             Nauka ta przekazywana "na wesoło" przy pomocy konkursów, piosenek oraz skeczy na pewno zapadła wszystkim głęboko w pamięć i jej rezultaty będą widoczne w życiu codziennym naszych wychowanków.
  mgr Anna Zych  Zobacz więcej....  ANDRZEJKI

             Dnia 25 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował popołudniową zabawę andrzejkową dla klas IV-VI. W rytm nowoczesnej muzyki i przy profesjonalnym dyskotekowym oświetleniu uczniowie bawili się wspaniale. Mogli także poznać swą przyszłość dzięki tradycyjnym wróżbom andrzejkowym. Chętnie korzystali z tej możliwości zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Jak zwykle działał bufet, oferujący ciepłe zapiekanki, gofry, słodkie przekąski i chłodne napoje.
  mgr Anna Zych
  Zobacz więcej....  Rocznica odzyskania niepodległości


  ZAKOŃCZENIE LATA

             30 września 2009 r. z okazji zakończenia lata odbyła się w naszej szkole zabawa dyskotekowa. Organizatorem imprezy dla klas IV-VI był Samorząd Uczniowski. Uczestnicy wytrwale bawili sie w rytm nowoczesnej muzyki. Bufet jak zwykle oferował pyszne przekąski - ciepłe zapiekanki, chłodne napoje oraz słodycze. Tuż przed rozpoczęciem zabawy doszło również do rozstrzygnięcia szkolnego konkursu na najpiękniejszy jesienny bukiet.
  Oto zwycięzcy:
                        I miejsce - klasa Va
                        II miejsce - klasa IV
                        III miejsce - klasa VI b

             Wyróżnienie otrzymały klasy Vb i VIa.
  mgr Anna Zych
  Zobacz więcej....  PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

             W roku szkolnym 2008/2009 wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej
  w Uszwi otrzymali promocję do klasy programowo wyższej.

  Średnia szkoły wyniosła 4,25

  Średnia poszczególnych klas przedstawia się następująco:
  Klasa IV a - 4,5
  Klasa IV b - 4,27
  Klasa V a - 4,27
  Klasa V b - 4,15
  Klasa VI a - 4,35
  Klasa VI b - 4,0

             Uczniowie wyróżnieni za średnią ocen co najmniej 4,75 i zachowanie wzorowe lub bardzo dobre:

  Klasa IV a
  1. Konrad Czchowski - śr. 5,0; zachowanie - wzorowe
  2. Dominik Habel - śr. 5,0; zachowanie - bardzo dobre
  3. Agnieszka Jarosińska - śr. 5,0; zachowanie - wzorowe
  4. Aleksandra Legutko - śr. 5,0; zachowanie - wzorowe
  5. Monika Zięć - śr. 5,0; zachowanie - wzorowe
  6. Artur Babraj - śr. 4,9; zachowanie - bardzo dobre
  7. Karolina Król - śr. 4,9; zachowanie - wzorowe
  8. Michał Twaróg - śr. 4,9; zachowanie - bardzo dobre

  Klasa IV b
  1. Szczepan Bober - śr. 4,9; zachowanie - wzorowe
  2. Gabriela Jagielska - śr. 4,9; zachowanie - wzorowe
  3. Katarzyna Toboła - śr. 4,9; zachowanie - wzorowe
  4. Urszula Jagielska - śr. 4,8; zachowanie - wzorowe

  Klasa V a
  1. Marcin Nowak - śr. 5,11; zachowanie - wzorowe
  2. Dawid Rozciecha - śr. 5,0; zachowanie - wzorowe
  3. Grzegorz Wawryka - śr. 5,0; zachowanie - bardzo dobre
  4. Dawid Kopeć - śr. 4,88; zachowanie - bardzo dobre

  Klasa V b
  1. Dawid Bober - śr. 5,0; zachowanie - wzorowe
  2. Jakub Hamowski - śr. 5,0; zachowanie - bardzo dobre
  3. Małgorzata Franczyk - śr. 4,88; zachowanie - bardzo dobre
  4. Grzegorz Śledź - śr. 4,88; zachowanie - bardzo dobre
  5. Karol Wąs - śr. 4,88; zachowanie - bardzo dobre

  Klasa VI a
  1. Oliwia Czchowska - śr. 5,22; zachowanie - wzorowe
  2. Patrycja Ząbkowska - śr. 5,00; zachowanie - wzorowe
  3. Kamila Zięć - śr. 5,00; zachowanie - wzorowe
  4. Kamil Bober - śr. 4,77; zachowanie - bardzo dobre
  5. Aneta Twaróg - śr. 4,77; zachowanie - wzorowe
  6. Patrycja Zych - śr. 4,77; zachowanie - wzorowe

  Klasa VI b
  1. Martyna Kotarba - śr. 5,22; zachowanie - wzorowe
  2. Marlena Burek - śr. 5,0; zachowanie - wzorowe
  3. Arkadiusz Kaczmarczyk - śr. 5,0; zachowanie - wzorowe
  4. Natalia Reczek - śr. 4,88; zachowanie - bardzo dobre
  5. Izabela Biernat - śr. 4,77; zachowanie - wzorowe
  6. Jakub Szczygieł - śr. 4,77; zachowanie - bardzo dobre

             Uczniowie wyróżnieni za 100% frekwencję:

  Klasa I
  1. Wiktoria Wąs

  Klasa II
  1. Natalia Golec
  2. Konrad Rams
  3. Patryk Zając

  Klasa III
  1. Patryk Kałuża
  2. Marcin Rąpała

  Klasa IV a
  1. Artur Babraj
  2. Monika Zięć

  Klasa IV b
  1. Katarzyna Toboła

  Klasa V a
  1. Kamil Robak
  2. Grzegorz Wawryka

  Klasa VI a
  1. Klaudia Rams

  Klasa VI b
  1. Krystian Baran
  2. Marlena Burek
  3. Arkadiusz Kaczmarczyk
  4. Natalia Reczek

  W tym roku szkolnym tytuł "UCZNIA SZKOŁY" zdobyły ex aequo:

  Oliwia Czchowska - uczennica kl.VI a
  Martyna Kotarba - uczennica kl.VI b

  Gratulujemy osiągniętych wyników!!!
  mgr inż. Maria Górka  Akcja zbierania plastikowych zakrętek

             Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w akcji zbierania plastikowych zakrętek typu PET zorganizowanej przez Fundację Edukacji i Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza oraz Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Celem tego przedsięwzięcia było przekazanie uzyskanych ze sprzedaży zakrętek środków na zakup wózka inwalidzkiego dla trzynastoletniego chłopca, chorego na postępującą dystrofię mięśni typu Duchenne'a. Środki na ten kosztowny sprzęt bezpośrednio gromadziła Fundacja na Rzecz Chorych na SM im.
  Bł. Anieli Salawy z Krakowa. Koordynatorem szkolnym był SU. Celem pośrednim akcji było kształtowanie postaw humanitarnego zaangażowania się w udzielanie pomocy osobom dotkniętym przez los oraz rozwijanie wrażliwości na potrzeby innych ludzi.
             Każda klasa od I do VI, przez okres 2 miesięcy, zbierała zakrętki do przydzielonych worków. Wspólnie udało się nam zebrać ok. 35 kilogramów. Zaangażowanie i praca uczniów została doceniona i nagrodzona przez Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który ufundował 30 jednogodzinnych karnetów do wykorzystania w okresie wakacji. Bilety wstępu na brzeską pływalnię zostały podzielone między uczniów klas I - VI.
             Od 1 września 2009 r. akcja ruszy od początku. Tym razem zakrętki zbierane będą w celu pozyskania środków na finansowanie bardzo kosztownego leczenia młodej dziewczyny chorej na stwardnienie rozsiane.

  Samorząd Uczniowski już teraz zwraca się z prośbą do wszystkich uczniów szkoły podstawowej o zbieranie zakrętek w okresie wakacji.

  opiekun Samorządu Uczniowskiego - mgr Sabina Krakowska  POŻEGNANIE SZÓSTOKLASISTÓW

             Dnia 18 czerwca 2009 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość pożegnania szóstoklasistów. Uczniowie klas szóstych żegnali się ze szkołą podstawową, w której spędzili sześć owocnych lat. Z tej okazji przygotowali specjalny program artystyczny. Były wiersze, wspomnienia, podziękowania za lata pracy i nauki, ciepłe słowa dla nauczycieli i rodziców, a także odrobina humoru. Szóstoklasistów żegnali koledzy i koleżanki z klas piątych.
  W zainscenizowanej Radzie Aniołów w sprawie testów zaliczeniowych dla uczniów klas szóstych, takie nauki jak nauka o drugim człowieku, nauka o świecie czy nauka na błędach własnych zostały naszym tegorocznym absolwentom jednogłośnie zaliczone. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i upominki tym uczniom, którzy przez cały okres nauki w naszej szkole godnie ją reprezentowali, osiagając bardzo dobre wyniki nauczania oraz zajmując wysokie miejsca w licznych konkursach przedmiotowych. Rodzicom wyróżnionych uczniów zostały wręczone listy gratulacyjne, a rodzicom aktywnie działającym w Radzie Rodziców specjalne podziękowania. Podczas spotkania doszło także do zaprzysiężenia nowego składu pocztu sztandarowego szkoły oraz przewodniczącego szkoły.
  Oto uczniowie, którzy podjęli się powyższych obowiązków:
  Przewodniczący Szkoły - Jakub Hamowski, kl.Vb
  Chorąży - Adrian Pabian, kl.Va
  Asysta - Małgorzata Franczyk, kl.Vb, Karolina Cichostępska, kl.Vb
             Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor skierowała do szóstoklasistów serdeczne życzenia pomyślności na nowej drodze szkolnego życia, wielu sukcesów w rozwijaniu swych talentów i zainteresowań.
  mgr Anna Zych
  Zobacz więcej....


  DZIEŃ DZIECKA

             Dnia 1 czerwca odbył się w naszej szkole turniej sportowy pod hasłem "Integracyjny Dzień Dziecka". Uczniowie klas IV-VI wspólnie z uczniami Gimnazjum wzięli udział w rozgrywkach o Puchar Sołtysa wsi Uszew. Chłopcy rywalizowali grając w piłkę nożną, dziewczęta w piłkę koszykową. W pierwszej kategorii zwycięzcami okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej, chłopcy z klasy VIa, natomiast wśród dziewcząt zwyciężyły gimnazjalistki z klasy II. Z racji deszczowej pogody impreza miała miejsce na sali gimnastycznej. Nikt się jednak nie nudził. Oprócz rozgrywek sportowych odbyły się także konkursy sprawnościowe. Przy gorącym dopingu ze strony publiczności rozegrano między innymi bieg w workach, rzut do celu czy wyścig z przeszkodami. Tegoroczny Dzień Dziecka
  w naszej szkole był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa. Z tej okazji każdy uczeń otrzymał napój i słodki upominek.  Publiczna Szkoła Podstawowa
  i Publiczne Gimnazjum w Uszwi
  serdecznie zapraszają na festyn
  24 maja o godz.1530


  " BAWMY SIĘ RAZEM "


  W programie:
  • bajka "Księżniczka na ziarnku grochu"
  • konkurs wokalny:
             " Od Przedszkola do Opola"
  • pokaz mody
  • występ zespołu tanecznego
  • " Kolorowa zabawa" prowadzona         przez Dwie Czarodziejki , które zaproszą dzieci na wspaniałą "Bajkową Olimpiadę"
  • loteria fantowa


  Zapraszamy!
  Zapewniamy dobrą zabawę dla naszych milusińskich !  Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla szóstoklasistów
  ,,JEDEN Z DZIESIĘCIU''

             14 maja odbyła się w naszej szkole po raz drugi Gminna Olimpiada z języka angielskiego, pod hasłem ,,Jeden z dziesięciu'', skierowana do uczniów klas 6. Celami konkursu były między innymi popularyzacja języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań językiem obcym oraz umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą szkolną i pozaszkolną.
  W konkursie udział wzięli przedstawiciele szkół podstawowych z Biesiadek, Gnojnika, Lewniowej i Uszwi. Każdy uczestnik musiał rozwiązać test składający się z 5 części: słuchania, czytania, gramatyki, znajomości słownictwa oraz ogólnej wiedzy na temat Wielkiej Brytanii.
             Największą ilość punktów i zarazem pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Czchowska z PSP w Uszwi. Na drugim miejscu uplasował się Dominik Sęk z PSP w Gnojniku, natomiast trzecie miejsce otrzymał Wojciech Gagatek z PSP w Biesiadkach. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słowniki, książki w języku angielskim, kredki oraz zakładki zaś pozostali uczestnicy konkursu: Izabela Kornaś, Katarzyna Sacha, Martyna Kotarba, Ewa Strzesak oraz Patrycja Serafin dyplomy uczestnictwa a także książki w języku angielskim.
             Fundatorami nagród były wydawnictwa językowe Oxford University Press i Pearson Longman.
  Serdecznie dziękujemy konsultantkom obu wydawnictw, p. Aleksandrze Laskowskiej oraz
  p. Beacie Kozioł za współpracę i dostarczenie upominków.

  mgr Sabina Krakowska  TURNIEJ WIEDZY Z PRZYRODY

            "1 z sześciu" - pod takim hasłem odbył się Turniej wiedzy z przyrody. Do rywalizacji przystąpiło po dwóch uczniów z klas IV - VI wydelegowanych przez kolegów, aby godnie reprezentować swoje klasy. Pan Bogdan Toboła wraz ze swymi asystentkami w sposób profesjonalny przeprowadził eliminacje. Do ścisłego finału dostały się drużyny klas Vb, VIa
  i VIb.
             Zwyciężyła drużyna z klasy VIb w składzie - Martyna Kotarba i Arkadiusz Kaczmarczyk, II miejsce zdobyła drużyna z klasy VIa w składzie - Oliwia Czchowska i Patrycja Ząbkowska a III miejsce zajęła drużyna z klasy Vb w składzie - Jakub Hamowski i Grzegorz Śledź.
            Wszyscy uczestnicy turnieju a także pozostali uczniowie klas nagrodzeni zostali słodyczami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom obszernej wiedzy z przyrody, a szczególnie drużynie z klasy VIb.
  mgr inż. Maria Górka

  ZABAWA DYSKOTEKOWA

             Dnia 22 kwietnia w naszej szkole odbyła się zabawa dyskotekowa dla uczniów klas IV-VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Licznie przybyli chłopcy i dziewczęta wspaniale bawili się w rytm nowoczesnej muzyki. Zabawę uatrakcyjniło profesjonalne oświetlenie. Na bawiących się czekały w bufecie ciepłe zapiekanki i chłodne napoje.
  Na najwytrwalszych tancerzy czekała niespodzianka - słodycze.  KONKURS WIELKANOCNY

             Zgodnie z wielkanocną tradycją naszej szkoły, w okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejsze wielkanocne ozdoby - pisanki i palmy. Liczni uczestnicy wykazali się niezwykłą inwencją twórczą. Pisanki wykonano za pomocą różnych materiałów - włóczki, kolorowego papieru, plasteliny, suszonych kwiatów, a nawet bakalii; migdałów, rodzynek i kokosu. Jury konkursu stanęło przed trudnym wyborem, ponieważ każda zgłoszona praca miała swój niepowtarzalny urok. Po długich naradach udało się jednak wyłonić autorów najpiękniejszych ozdób.
  Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

  Konkurs na palmę wielkanocną
  I miejsce - Adrian Pabjan kl.Va
  II miejsce - Gabriela Jagielska kl.IVb
  III miejsce - Karolina Czuba kl.I

  Konkurs na pisankę
  Klasy I-III
  I miejsce - Julia Nosewicz kl.II
  II miejsce - Krzysztof Radzięta kl.I
  III - Klaudia Jaroszek kl.II
  Klasy IV-VI
  I miejsce - Damian Jewuła - kl.IVa
  II miejsce - Sylwia Musiał kl.VIb
  III miejsce - Piotr Wnęk kl.Va

             Laureatom i wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie raz jeszcze gratulujemy. Samorządowi Uczniowskiemu dziękujemy za miłe wprowadzenie całej społeczności szkolnej w świateczny nastrój.
  mgr Anna Zych
  SPRAWDZIAN

             2 kwietnia uczniowie klas VI przystąpili do pierwszego w swoim życiu egzaminu - sprawdzianu wiedzy. Po komisyjnym rozpakowaniu prac, Pani Dyrektor życzyła wszystkim piszącym tradycyjnego połamania piór.

  DZIEŃ WIOSNY

             20 marca powitaliśmy w naszej szkole nadchodzącą wiosnę. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI wzięli udział w turnieju, który sprawdzał nie tylko ich wiedzę, ale także zręczność
  i refleks. Impreza przebiegała pod hasłem "Jeśli kochasz ruch, zdrowy z ciebie zuch!"
             Pierwszym punktem programu było zaprezentowanie przez poszczególne klasy wcześniej przygotowanych plakatów i krótkich scenek promujących zdrowy tryb życia. Niektóre grupy postawiły na humor, inne na śpiew i taniec. Następnie uczniowie rywalizowali między sobą w kilkunastu konkurencjach. Był quiz wiedzy, a w nim pytania związane ze sportem i oznakami wiosny, konkurs plastyczny, w którym uczestnicy musieli narysować tulipana z zamkniętymi oczyma, wreszcie dyscypliny sportowe - wyścigi bocianów, zajączków, bieg z piłką i wiele innych. Jury złożone z Pani Dyrektor Bogumiły Jagielskiej,
  Ks. Prałata Jana Kudłacza oraz Pani Marty Pacury pieczołowicie przyznawało każdej klasie punkty za poszczególne zadania. Zwycięzcami tegorocznego turnieju okazali się uczniowie klasy VIb, II i III miejsce zajęli uczniowie klasy IVa i Vb.
             Na zakończenie emocjonującej imprezy przygotowanej przez Samorząd Uczniowski Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za wspaniałą zabawę. Uczniowie otrzymali także pyszne pomarańcze oraz długopisy, które z pewnością przydadzą się w szkolnej karierze.

  mgr Anna Zych  Zobacz więcej....


  Nasze wyniki nauczania za śródrocze roku szkolnego 2008/2009

  Średnia szkoły wyniosła 4,14.
  Średnia poszczególnych klas przedstawia się następująco:
  kl. IV a - 4,43
  kl. IV b - 4,24
  kl. V a - 4,12
  Kl. V b - 3,95
  kl. VI a - 4,24
  kl. VI b - 3,88

            Uczniowie wyróżnieni za średnią ocen co najmniej 4,75 i zachowanie wzorowe
  lub bardzo dobre:

  Klasa IVa :
  1. Artur Babraj - 4,9; bardzo dobre
  2. Konrad Czchowski - 4,8; bardzo dobre
  3. Dominik Habel - 4,9; bardzo dobre
  4. Agnieszka Jarosińska - 5,0; wzorowe
  5. Karolina Król - 5,0; wzorowe
  6. Aleksandra Legutko - 4,8; wzorowe
  7. Monika Zięć - 4,8; wzorowe

  Klasa IVb:
  1. Szczepan Bober - 4,9; bardzo dobre
  2. Gabriela Jagielska - 4,8; wzorowe
  3. Katarzyna Toboła - 4,8; wzorowe

  Klasa Va:
  1. Marcin Nowak - 5,0: bardzo dobre
  2. Dawid Rozciecha - 4,77; bardzo dobre
  3. Grzegorz Wawryka - 4,88; bardzo dobre

  Klasa Vb:
  1. Dawid Bober - 5,0; wzorowe
  2. Jakub Hamowski - 5,0; bardzo dobre
  3. Karol Wąs - 4,77; bardzo dobre

  Klasa VIa:
  1. Oliwia Czchowska - 5,0; wzorowe
  2. Patrycja Ząbkowska - 4,77; wzorowe
  3. Kamila Zięć - 4,77; wzorowe

  Klasa VIb:
  1. Marlena Burek - 4,88; wzorowe
  2. Arkadiusz Kaczmarczyk - 4,88; wzorowe
  3. Martyna Kotarba - 4,77; wzorowe
  4. Natalia Reczek - 4,77; bardzo dobre

  Uczniowie wyróżnieni za 100% frekwencję:
  Klasa I:
  1. Konrad Kaczmarczyk
  2. Michał Pabjan
  3. Wiktoria Wąs

  Klasa II:
  1. Natalia Golec
  2. Konrad Rams
  3. Natalia Wawryka
  4. Patryk Zając

  Klasa III:
  1. Kamil Niewola
  2. Kinga Pabjan
  3. Patryk Kałuża
  4. Marcin Rąpała
  5. Sławomir Toboła

  Klasa IVa:
  1. Artur Babraj
  2. Ewelina Nowak
  3. Monika Zięć

  Klasa IVb:
  1. Mariola Smaluch
  2. Katarzyna Toboła
  3. Szczepan Bober

  Klasa Va:
  1. Kamil Robak
  2. Grzegorz Wawryka

  Klasa Vb:
  1. Dawid Bober
  2. Grzegorz Śledź

  Klasa VIa:
  1. Klaudia Rams

  Klasa VIb:
  1. Krystian Baran
  2. Marlena Burek
  3. Arkadiusz Kaczmarczyk
  4. Martyna Kotarba
  5. Natalia Reczek
  mgr Maria Górka             Nasza szkoła uzyskała od Moltiva sp. z o.o. darmowe licencje na używanie programu Emilek 2.0 dla szkół.

  kontrola i ochrona rodzicielska  Przedstawienie " TWÓJ DEMON - AGRESJA "

             5 lutego w ramach realizacji zadań programu profilaktycznego odbyły się w naszej szkole zajęcia teatralne pt. "Twój demon - agresja" przygotowane przez Teatr Profilaktyczny "Horyzont" z Krakowa, który współpracuje z różnymi placówkami oświatowymi w całej Polsce. Przedstawienie bardzo spodobało się naszym wychowankom. Poruszało bowiem ważny problem - zjawisko agresji w szkole. Uczniowie mogli dokonać oceny różnych zachowań związanych z przemocą fizyczną czy psychiczną, a także zdobyć wiedzę, jak zachować się w podobnych sytuacjach. Ochotnicy mieli też szansę zaistnieć na scenie. Kilkoro uczniów wcieliło się w wyznaczone im przez profesjonalnych aktorów role, co wzbudziło aplauz publiczności.
  Dzięki tak przygotowanym zajęciom nasi uczniowie z pewnością lepiej będą sobie radzić
  z trudnymi emocjami - złością, poczuciem odrzucenia, agresją.
  mgr Anna Zych
  Zabawa choinkowa

             17 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Na licznie przybyłych uczniów czekała pięknie przystrojona sala gimnastyczna.
             Dzieci z klas I-III przebrały się w fantazyjne kostiumy. Na balu zaroiło się od postaci bajkowych; księżniczek, cyganek, klaunów, zjawił się nawet Harry Potter - słynny młody czarodziej. Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali samodzielnie przygotowane układy taneczne, wśród których największą furrorę zrobił występ "Dody" i jej świty. Prócz tańców były także konkursy organizowane przez Samorząd Uczniowski. Wcale nie tak łatwo było ugryźć jabłko uwiązane na nitce czy nakarmić kolegę jogurtem, mając przy tym zawiązane oczy.
             Rada Rodziców zatroszczyła się o smaczny poczęstunek dla bawiących się pociech. Ciepłe hamburgery, pyszne ciasta i soki owocowe zaspokoiły apetyty nawet najwytrwalszych tancerzy.
  mgr Anna Zych
  Zobacz więcej....


  Wizyta w Domu Dziecka w Jasieniu

             Już po raz dwunasty uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego obu szkół odwiedzili wychowanków Domu Dziecka
  w Jasieniu.
  Wrażliwość na los drugiego człowieka oraz umiejętność dzielenia się były głównym celem i przesłaniem tej akcji. Dzięki ofiarności uczniów i nauczycieli obu szkół udało się zebrać kwotę 550 zł. Do życzeń noworocznych dołączyliśmy słodycze.
  Spotkanie z wychowankami Domu Dziecka oraz Panią Dyrektor przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.
  mgr Sabina Krakowska


  Koncert duetu akordeonistów

             4 grudnia uczniowie naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, aby wysłuchać koncertu muzycznego. W trakcie występu okazało się, że nie jest to taki zwyczajny koncert, ale występ połączony z wiadomościami z zakresu przedmiotu muzyka na etapie szkoły podstawowej.
            Panowie grali popularne melodie, a uczniowie odgadywali jakie to utwory a nawet włączali się do śpiewu i tańca. Słuchanie piosenek wykonywanych na żywo sprawiło, że uczniowie reagowali bardzo żywiołowo, a na buziach nie było widać znudzenia.
  mgr Maria Górka

  Apel profilaktyczny - meningokoki

             Informacje i plakaty dotyczące zakażenia bakterią meningokoki przygotowali
  i przedstawili uczniowie klasy VIa i VIb pod opieką swoich wychowawców.
  Co to są meningokoki?
             Meningokoki to bakterie, które żyją w wydzielinie jamy nosowo-gardłowej.
  Około 5 - 10 % zdrowych ludzi jest nosicielami meningokoków bez świadomości tego faktu.
  U młodzieży odsetek ten może przekraczać 20 % .

             Do zakażenia może dojść na skutek kontaktu z osobą chorą lub z bezobjawowym nosicielem. Przenoszenie meningokoków odbywa się podobnie, jak w przypadku wielu infekcji: - drogą kropelkową: podczas kaszlu lub kichania,
  - przebywanie w zatłoczonych pomieszczeniach,
  - przez kontakt bezpośredni np.: podczas pocałunku,
  - pośrednio np.: picie ze wspólnego naczynia, używanie wspólnych sztućców, palenie tego
  samego papierosa.

  Zachorowania wywołane przez meningokoki występują najczęściej zimą i na wiosnę. Choroby wywołane przez te bakterie we wczesnym etapie rozwoju jest trudno zdiagnozować, ponieważ pierwsze objawy podobne są do oznak przeziębienia czy grypy. Sepsa, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowch, niedosłyszenie czy niedowład kończyn to najczęstsze skutki działania groźnej bakterii - meningokoka.
  Przebieg zakażenia jest niezwykle gwałtowny i ciężki, niejednokrotnie prowadzący do wielu poważnych powikłań, a w wielu przypadkach prowadzi także do śmierci.

  mgr Maria Górka


  ANDRZEJKI 2008

  26 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski
  dla klas IV-VI naszej szkoły.
             Uczniowie świetnie się bawili przy różnorodnej współczesnej muzyce prezentowanej przez szkolnych DJ-ów z klasy V a. Mieli także możliwość skorzystania z bufetu oferującego między innymi zapiekanki i słodkie przekąski.
             Niemal wszyscy uczestnicy zabawy chcieli sprawdzić, co czeka ich w bliższej bądź dalszej przyszłości. Mogli to zrobić przy pomocy różnorodnych wróżb andrzejkowych, których w tym dniu nie brakowało, świetnie się przy tym bawiąc. Ciekawe komu się one sprawdzą?
  To pokaże przyszłość.
  mgr Sabina Krakowska

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Uszwi w roku szkolnym 2007/2008 uczestniczyli
  w Małopolskim Konkursie Ekologicznym dla Dzieci "MAŁOPOLSKA DBA O ŚRODOWISKO". Konkurs ten został zorganizowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego wraz z Małopolską Agencją Energii i Środowiska przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
           Uczniowie Urszula Jagielska z klasy IV b i Marcin Rąpała z klasy III otrzymali wyróżnienie swoich prac w formie dyplomów.
  mgr Ewelina Toboła

             AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

            W dniach 29-30 września 2008r. odbyła się w naszej szkole akcja "Sprzątanie świata". To ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego koordynatorem krajowym jest Fundacja Nasza Ziemia, w tym roku odbywało się pod hasłem "Ziemia w Twoich rękach". Nasi uczniowie podczas lekcji wychowawczych zostali zapoznani z problematyką zanieczyszczenia środowiska. Zyskali wiadomości nie tylko o tym, jak dochodzi do degradacji przyrody, lecz przede wszystkim jak można temu zjawisku zapobiegać. Segregacja odpadów to dobry początek, by zmienić niewłaściwe podejście do planety, na której żyjemy, a zacząć dbać
  o jej czystość i bezpieczeństwo. W wyznaczonych dniach września nasi uczniowie wraz
  z wychowawcami udali się w przydzielone każdej klasie poszczególne rejony naszej miejscowości, gdzie czynnie wzięli udział w akcji sprzątania świata.

  mgr Anna Zych
  DYSKOTEKA NA POŻEGNANIE LATA 2008

            25 września 2008r. w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa taneczna na pożegnanie lata dla uczniów klas IV-VI. Licznie przybyli na dyskotekę dziewczynki i chłopcy bawili się wspaniale w rytm nowoczesnej muzyki i profesjonalnego dyskotekowego oświetlenia. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski, który zadbał o wystrój sali, ciepły poczęstunek, napoje oraz słodycze.
            Podczas zabawy rozstrzygnięto także szkolny konkurs na najciekawsze postaci wykonane z warzyw, suchych liści, kwiatów i innych darów rozpoczynającej się jesieni. Komisja oceniająca prace uczniów miała trudne zadanie, ponieważ każda klasa wykazała się pomysłowością i niezwykłą inwencją twórczą.
  Oto lista nagrodzonych:

  I miejsce - klasy Va i VIa
  II miejsce - klasa VI b
  III miejsce - klasa IVa
  wyróżnienie - klasy IVb i Vb


            Przegranych nie było. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodycze do podziału. Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu!

  mgr Anna Zych  WYSTĘP CYRKU "SZOK"

            16 września 2008r. gościliśmy w naszej szkole cyrk "Szok". Cyrkowcy zaprezentowali zebranym na szkolnej sali gimnastycznej przedszkolakom i uczniom szkoły podstawowej ciekawy program artystyczny, zawierający elementy żonglerki, tresury zwierząt, akrobacji,
  a także sztuki iluzji. Niektórzy z widzów mogli wypróbować swe możliwości w poszczególnych dyscyplinach, bowiem spośród publiczności zostali wybrani ochotnicy do wzięcia udziału
  w przedstawieniu. Pełni zapału z różnym skutkiem próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną wesołość. Dzieciom i młodzieży szkolnej najbardziej podobały się tresowane zwierzęta, uroczy pudelek, parka pięknych białych gołębi oraz dwa wspaniałe pytony. Artyści dali godzinne przedstawienie, podczas którego podziwialiśmy niezwykły pokaz ich umiejętności. Niestety, wszystko co miłe, szybko się kończy. Nadszedł moment, gdy musieliśmy pożegnać się z artystami cyrkowymi, których występ nagrodziliśmy gorącymi brawami.
  mgr Anna Zych
  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

  "Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają, podczas gdy pozostali
  oczekują jego nadejścia"

                                                                        /Thomas Alva Edison/

  U progu nowego roku szkolnego dedykujemy naszym uczniom powyższe słowa. Jednocześnie życzymy im wielu sukcesów w pogłębianu swej wiedzy, poszerzaniu wyobraźni i nabywaniu nowych umiejętności.

  Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2008/2009.

  mgr Anna Zych

  Wykaz podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2008/2009
  PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008

             W roku 2007/2008 wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Uszwi otrzymali promocję do klasy programowo wyższej.
  Średnia szkoły wyniosła 4,4.

  Średnia poszczególnych klas przedstawia się następująco:
  Klasa IV a - 4,43
  Klasa IV b - 4,4
  Klasa V a - 4,57
  Klasa V b - 4,2
  Klasa VI - 4,3

  Uczniowie wyróżnieni za średnią ocen co najmniej 4,75 i zachowanie wzorowe lub bardzo dobre:

  Klasa IV a
  1. Kopeć Dawid - 5,0 bdb
  2. Nowak Marcin - 5,0 bdb
  3. Wawryka Grzegorz - 5,0 bdb
  4. Rozciecha Dawid - 4,88 wz
  5. Gurak Justyna - 4,77 wz
  6. Robak Kamil - 4,77 wz

  Klasa IV b
  1. Bober Dawid - 5,0 wz
  2. Hamowski Jakub - 5,0 wz
  3. Wąs Karol - 5,0 bdb
  4. Franczyk Małgorzata- 4,88 wz
  5. Cichostępska Karolina - 4,88 bdb
  6. Śledź Grzegorz - 4,88 bdb

  Klasa V a
   1. Czchowska Oliwia - 5,33 wz
   2. Zięć Kamila - 5,33 wz
   3. Ząbkowska Patrycja - 5,22 wz
   4. Twaróg Aneta - 5,0 wz
   5. Zych Patrycja - 5,0 wz
   6. Bober Kamil - 4,88 bdb
   7. Musiał Jagoda - 4,77 wz
   8. Rams Klaudia - 4,77 wz
   9. Paterek Łukasz - 4,77 bdb
  10.Tomczyk Damian - 4,77 bdb

  Klasa V b
  1. Kotarba Martyna - 5,3 wz
  2. Kaczmarczyk Arkadiusz - 5,2 wz
  3. Reczek Natalia - 5,1 wz
  4. Szczygieł Jakub - 5,1 bdb
  5. Biernat Izabela - 5,0 wz
  6. Burek Marlena - 5,0 wz
  7. Brzeski Jakub - 4,77 bdb

  Klasa VI
   1. Kural Natalia - 5,1 wz
   2. Białka Patrycja - 5,1 bdb
   3. Cichostępski Jakub - 5,1 bdb
   4. Kowalczyk Paulina -5,1 bdb
   5. Czesak Mateusz - 5,0 wz
   6. Krzan Dawid - 5,0 wz
   7. Niewola Wioleta - 5,0 wz
   8. Wnęk Eliasz - 5,0 wz
   9. Babraj Patrycja - 4,9 bdb
  10. Pabian Rafał - 4,9 bdb

  Uczniowie wyróżnieni za 100% frekwencję:

  Klasa I
  1. Gusto Magdalena
  2. Rams Konrad
  3. Rojek Natalia
  4. Rzepecki Dominik

  Klasa II
  1. Kałuża Patrycja
  2. Leś Bartosz
  3. Pabjan Kinga
  4. Rąpała Marcin

  Klasa III b
  1. Smaluch Mariola
  2. Toboła Katarzyna

  Klasa IV a
  1. Robak Kamil

  Klasa IV b
  1. Bober Dawid
  2. Hamowski Jakub

  Klasa V a
  1. Zięć Kamila

  Klasa V b
  1. Biernat Izabela
  2. Burek Marlena
  3. Kotarba Martyna

  W tym roku szkolnym tytuł "UCZNIA SZKOŁY" zdobyły ex aequo:

             Oliwia Czchowska - uczennica kl.Va
             Kamila Zięć - uczennica kl.Va
             Martyna Kotarba - uczennica kl.Vb
                                                                              Gratulujemy !!!

  mgr Anna Zych
  POŻEGNANIE KLASY SZÓSTEJ

            19 czerwca odbyło się pożegnanie uczniów klasy szóstej. Szóstoklasiści rozstawali się ze szkołą, w której spędzili sześć lat życia. Swoje podziękowania złożyli Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu, pozostałym pracownikom szkoły, a także rodzicom, którym wdzięczni byli
  za codzienny trud wychowania. Starszych kolegów i koleżanki żegnali uczniowie klas piątych, którzy przygotowali z tej okazji żartobliwy skecz o Czerwonym Kapturku, który zamiast do domku Babci niespodziewanie trafia na sprawdzian kompetencji klas szóstych. Piątoklasiści obdarowali przyszłych uczniów gimnazjum pamiątkowymi maskotkami, kończąc swój występ słowami:
  Drogie koleżanki i drodzy koledzy!
  Dziś kończy się pewien etap waszego życia, czeka was nowa szkoła, nowi nauczyciele i nowi koledzy.
  Życzymy wam, by każda nowo zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna.
  Niech innym będzie dobrze z wami, a wam z innymi.
  Mamy nadzieję, że będziecie wracać myślami do lat szkolnych, do naszych wspólnie spędzonych chwil.

            Po części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy w klasach IV-VI wyróżnili się świadectwami z paskiem i zachowaniem wzorowym. Tytułem Przyjaciela Szkoły zostali uhonorowani Państwo Gałęziowscy, wielokrotnie wspierający naszą szkołę pomocą rzeczową i finansową.

  mgr Anna Zych
  WYCIECZKA DO KRAKOWA -
  NAGRODA W KONKURSIE NA "RODZINNY PLAN POWODZIOWY"


             17 czerwca 2008r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Krakowa. Była to nagroda
  w konkursie na "Rodzinny Plan Powodziowy" ufundowana przez Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. W wycieczce wzięli udział nauczyciele i uczniowie z 12 szkół powiatu brzeskiego. Opiekunem czteroosobowej grupy z naszej szkoły był pan Przemysław Zdunek.
             Punktualnie o godzinie 730 spod Urzędu Miasta w Brzesku wyruszył autokar wiozący uczniów i opiekunów do grodu Kraka. Organizatorzy wyjazdu zapewnili zróżnicowany program wycieczki, więc mimo przelotnego deszczu dzień zapowiadał się ciekawie. Pierwszą atrakcją czekającą uczniów było zwiedzenie Wzgórza Wawelskiego, okolic Wawelu oraz Skałki. Pan przewodnik ciekawie opowiadał o bogatej historii królewskiej siedziby. Kolejny punkt programu to rejs statkiem po Wiśle, który dostarczył naszym uczniom niezapomnianych wrażeń. Ciepły posiłek ufundowany przez organizatorów wycieczki wzmocnił nadwątlone siły zwiedzających. Następnie przewodnik poprowadził grupę uliczkami średniowiecznego miasta, opowiadając wiele nieznanych anegdot i ciekawostek o dawnych mieszkańcach Krakowa. Spore wrażenie na wszystkich wywarły Rynek Główny ze znajdującymi się w jego centrum Sukiennicami oraz wznoszący się obok piękny Kościół Mariacki.
             Czas przeznaczony na zwiedzanie minął bardzo szybko. Wycieczka udała się znakomicie. Pełni wrażeń uczniowie wraz z opiekunem wrócili do Uszwi po godzinie 1800.

  mgr Anna Zych  FESTYN RODZINNY W USZWI

             "Pomagamy i uczymy ratować" - pod takim hasłem 15 czerwca 2008r. w Uszwi odbył się coroczny festyn rodzinny. Organizatorami byli Publiczna Szkoła Podstawowa
  i Publiczne Gimnazjum w Uszwi. Na imprezę przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Gnojnik - pan Wojciech Rzepa wraz z małżonką, Zastępca Wójta - pan Stanisław Kowalczyk wraz z małżonką, sołtysi i radni wsi Uszew i Zawada Uszewska oraz mieszkańcy naszej miejscowości.
             Program artystyczny rozpoczął występ uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, którzy w krótkiej lecz niezwykle efektownej etiudzie aktorskiej zaprezentowali swe umiejętności sceniczne. Ich wysiłek został doceniony gromkimi brawami. Kolejnym punktem programu, nawiązującym do hasła tegorocznego festynu, był przygotowany przez uczniów Gimnazjum pokaz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych wypadkach. Ten krótki kurs ratownictwa przedmedycznego
  z pewnością zwiększył wiedzę zebranych osób na temat postępowania w razie nieszczęśliwego wypadku. Swą wiedzą na ten temat mogli się wykazać uczestnicy rozgrywanego w dalszej części festynu konkursu wiedzowego pt. "Jeden z dziesięciu". Zwycięzcy otrzymali zasłużone oklaski oraz nagrody. Następnie uczniowie obu szkół zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w konkursie tańca towarzyskiego, rozgrywanego w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Konkurs wzbudził duży aplauz publiczności, która oklaskami wskazywała swoich faworytów i w ten sposób pomagała jurorom w podjęciu decyzji.
  Spośród młodszych tancerzy jury nagrodziło występ następujących par tanecznych:
       miejsce I - Natalia Sacha i Piotr Duch (kl.VI),
        miejsce II - Marlena Burek i Natalia Reczek (kl.Vb),
        miejsce III - Dominika Kurzydło i Klaudia Górowska (kl.IVb)
  .
  Wybuchy śmiechu wszystkich zebranych wzbudził występ uczniów kl. IVa i kl.VI ze Szkoły Podstawowej, którzy przygotowali skecze na temat służby zdrowia. Dzielny doktor Alojzy Rzeźnik i jego urocza asystentka, siostra Anastazja przeprowadzali profesjonalny zabieg chirurgiczny. Wprawdzie po operacji nie wszystkie organy wróciły do swego właściciela, aczkolwiek pacjent po wybudzeniu czuł się całkiem dobrze i sprawiał wrażenie zadowolonego. A to przecież najważniejsze! Przedstawienia i konkursy były przeplatane występami dzieci z Zespołu Tanecznego. Małych tancerzy można było podziwiać m.in. w oryginalnym tańcu litewskim, belgijskim a także w polskich tańcach regionalnych. Dzięki uprzejmości jednostki Straży Pożarnej z Brzeska ciekawym punktem imprezy była możliwość obejrzenia z bliska profesjonalnie wyposażonego wozu strażackiego. Szczególne zainteresowanie wozem przejawiali chłopcy, niektórzy mieli nawet sposobność usiąść za kierownicą pojazdu. Przez cały czas trwania festynu działała loteria fantowa. Cieszyła się ona wielkim powodzeniem, gdyż żaden los nie był pusty.
             Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Jak co roku, tak i tym razem impreza przyczyniła się do integracji mieszkańców naszej miejscowości.

  mgr Anna Zych
  II MIEJSCE W KONKURSIE POWIATOWYM "RODZINNY PLAN POWODZIOWY"

             Nasza szkoła zajęła drugie miejsce w powiatowym konkursie pt. "Rodzinny Plan Powodziowy", którego rozstrzygnięcie miało miejsce 10 czerwca 2008 roku w Starostwie Powiatowym w Brzesku. Przedsięwzięcie było częścią większego programu pilotażowego edukacji powodziowej realizowanego przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej.
  Koncepcję projektu oparto o ideę edukacji dorosłych poprzez dzieci. W projekt zaangażowało się 12 szkół z powiatu brzeskiego, w tym również nasza szkoła, jako jedyna z placówek oświatowych w Gminie Gnojnik. Konkurs realizowany był przez Instytut Meteorologii
  i Gospodarki Wodnej, Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz gminy: Brzesko, Borzęcin, Gnojnik i Szczurowa. Patronat nad nim objął starosta brzeski Ryszard Ożóg.
             Konkurs trwał od kwietnia do czerwca 2008r., a jego celem było pogłębienie wiedzy uczniów i dorosłych mieszkających na terenach zagrożonych powodzią na temat zjawiska powodzi, uświadomienie im, że; powódź jest nieuchronna, należy samemu dbać o własne bezpieczeństwo, można zmniejszyć straty indywidualne. W naszej szkole w konkursie wzięli udział uczniowie trzech klas: dwóch klas piątych i jednej klasy szóstej, łącznie 50 osób. Realizacja poszczególnych zadań konkursowych została poprzedzona zajęciami dydaktycznymi. Odbyło się również szkolenie o tematyce powodziowej dla rodziców,
  na którym zostali oni poinformowani o konkursie i poproszeni o zaangażowanie się w opracowanie wspólnie z dziećmi Rodzinnych Planów Powodziowych.
             W ramach zadań konkursowych uczniowie:
         - przy pomocy nauczycieli poszukiwali informacji o powodziach historycznych, które            nawiedziły Uszew,
         - przeprowadzili wywiady z osobami, które były świadkami lub ofiarami wielkiej            powodzi z 1997 roku,
         - tworzyli wspólnie z rodzicami Rodzinne Plany Powodziowe.
  Następnie z zebranych materiałów przygotowano wystawę szkolną "Wielka Powódź 1997".
             Sprawozdanie z powyższych prac i działań zostało przekazane do Starostwa Powiatowego w Brzesku. Na podstawie tej dokumentacji komisja konkursowa w składzie: Grażyna Wójcik, pedagog z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Mieczysław Chałasa (Starostwo Powiatowe w Brzesku), Małgorzata Siudak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (przewodnicząca komisji) oraz Roman Konieczny ( Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce przyznano Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku, drugie równorzędne miejsca zajęły nasza szkoła wraz ze Szkołą Podstawową w Szczurowej. Wymienione szkoły otrzymały nagrody - radiomagnetofony z odtwarzaczem płyt CD ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku. Pozostałym placówkom przyznano wyróżnienia. Poza tym wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie powodziowym otrzymali koszulki z logo konkursu oraz słodycze. Dla najlepszych uczestników zostanie także zorganizowana wycieczka do Krakowa. Nagrody te ufundował Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej.
             Udział naszej szkoły w konkursie o tematyce powodziowej z pewnością przyczynił się do zwiększenia wiedzy naszych uczniów, a także osób dorosłych mieszkających na terenach zagrożonych powodzią , na temat nieuchronności powodzi, sposobów zabezpieczania swego domu przed żywiołem, oraz potrzebą zadbania o własne bezpieczeństwo podczas klęski żywiołowej.

  Opiekunowie konkursu:
  mgr Anna Zych
  mgr inż. Przemysław Zdunek
  "WIELKA POWÓDŹ 1997" - WYSTAWA SZKOLNA

             30 maja 2008 roku na terenie naszej szkoły odbyła się szkolna wystawa pt. "Wielka Powódź 1997". Na jej otwarcie przybyli zaproszeni przedstawiciele władz lokalnych:
  Wójt Gminy Gnojnik - pan Wojciech Rzepa, Kierownik ZOSiP w Gnojniku - pani Halina Cabała, Sołtys wsi Zawada Uszewska - pani Sabina Damasiewicz, Sołtys wsi Uszew - pan Stanisław Cebula oraz Ksiadz Prałat Jan Kudłacz.
             Na wystawie zostały zaprezentowane prace naszych uczniów dotyczące powodzi historycznych, które nawiedziły w przeszłości Uszew, a w szczególności powodzi z roku 1997. Zebrane materiały, zdjęcia dokumentujące straty poczynione porzez żywioł, wspomnienia osób, które przeżyły powódź utworzyły ciekawą ekspozycję.
             Podczas wystawy doszło również do rozstrzygnięcia konkursu o tematyce powodziowej, w którym udział brali uczniowie klas piątych oraz klasy szóstej. Fundatorem nagród był Wojt Gminy Gnojnik, który wraz z Panią Dyrektor wręczył uczniom dyplomy
  i wyróżnienia. Oto lista nagrodzonych:

  Konkurs na Rodzinny Plan Powodziowy
  I miejsce - Patrycja Zych kl.Va
  II miejsce - Patrycja Babraj kl.VI
  III miejsce - Jagoda Musiał kl.Va
  wyróznienie - Agnieszka Smaluch kl.VI

  Konkurs literacki
  I miejsce - Arkadiusz Kaczmarczyk kl.Vb
  II miejsce - Martyna Kotarba kl.Vb
  III miejsce - Patrycja Babraj kl.VI
  wyróżnienia - Klaudia Rams kl.Va
                     Eliasz Wnęk kl.VI

  Konkurs plastyczny
  I miejsce - Martyna Kotarba, kl.Vb
  II miejsce - Paulina Kowlaczyk kl.VI
  III miejsce - Izabela Biernat kl.Vb
  wyróżnienie - Joanna Klecka kl.VI

             Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zwiedzili ją również Dyrektor, Nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum w Uszwi oraz rodzice uczniów i inni mieszkańcy naszej miejscowości.

  mgr Anna Zych

  "Z książką przez życie"

             Już od wielu lat maj jest miesiącem spotkań z literaturą, książką i jej twórcami.
  W ramach Dni Książki uczniowie naszej szkoły przygotowali w dn. 28 maja apel zatytułowany "Z książką przez życie".
             Było to żartobliwe ale z drugiej strony pouczające przedstawienie, którego celem było propagowanie czytelnictwa oraz kształtowanie szacunku dla książki, jako źródła wiedzy. W programie znalazły się informacje dotyczące historii książki, ciekawostki, wiersze, krótkie scenki: "W bibliotece" oraz "Przygoda Grzesia". Mali aktorzy zaśpiewali piosenkę "Twym przyjacielem książki" na melodię "Gdzie strumyk płynie....". Nie zabrakło także rad, jak należy się obchodzić z książką, by służyła nam jak najdłużej.
             Na zakończenie apelu dokonano podsumowania czytelnictwa w tym roku szkolnym. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy klasom, które wypożyczyły i przeczytały najwięcej książek:
             I miejsce w kategorii klas I-III zdobyła klasa III A
             I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła klasa IV B
             Wyróżnienie otrzymała klasa I za aktywne czytelnictwo.
  Zwycięskim klasom gratulujemy a wszystkim uczniom życzymy słowami wiersza:

  "Drodzy uczniowie, kochane dzieci
  Życzyć Wam chcemy
  Byście z książką żyli zawsze w wielkiej przyjaźni.
  Niech Was prowadzi przez morze przygód,
  Śmiechem szczerym smutek rozprasza.
  Niech będzie z Wami jej mądrość
  I przyjaźń przez długie, długie lata".

  mgr Józefa Zych  SPOTKANIE Z PISARZEM

             20 maja 2008 roku w naszej szkole gościł Pan Wiesław Drabik, autor kilkudziesięciu pełnych humoru, wierszowanych bajeczek dla dzieci. Spotkanie zorganizowano wspólnie
  z Biblioteką Publiczną w Uszwi. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I - IV.
             Autor czytał najśmieszniejsze fragmenty swoich książeczek, przygotował również
  dla dzieci konkursy dotyczące znajomości bajek i umiejętności rymowania. Chłopcy z klasy IV: Dawid Kopeć i Adrian Pabjan zdobyli największą liczbę punktów i tym samym wygrali nagrody - książki opatrzone autografem Autora.
             Uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące warsztatu pracy pisarza. Gość bardzo chętnie udzielał odpowiedzi: od kiedy pisze, ile książek już napisał, jak długo pisze się książkę dla dzieci, skąd czerpie pomysły do swoich bajeczek, czy sam je ilustruje, o jakiej porze dnia pisze, i.t.p.
  Na zakończenie spotkania dzieci mogły zakupić bardzo tanie książeczki i chętni ustawili się
  w długiej kolejce po autografy Autora.
             Na pamiątkę spotkania Pan Wiesław Drabik wpisał się do kroniki szkolnej.

  mgr Józefa Zych


  Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla szóstoklasistów
  ,,JEDEN Z DZIESIĘCIU''

             14 maja 2008 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Uszwi po raz pierwszy został zorganizowany Gminny Konkurs Języka Angielskiego przeznaczony dla uczniów klas szóstych. Konkurs składał się z czterech części, w których były sprawdzane poszczególne umiejętności językowe: rozumienie tekstu czytanego, znajomość słownictwa, gramatyki oraz ogólna wiedza geograficzno - obyczajowa na temat Wielkiej Brytanii. Zadaniem uczniów było odpowiedzieć na pytania, które miały formę testu.
             Pierwsze miejsce zajął Jakub Cichostępski z PSP w Uszwi, drugie Kamil Stanuszek z PSP w Lewniowej, trzecie Kinga Zuchowicz z PSP w Lewniowej.
             Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród była PSP
  w Uszwi oraz wydawnictwa językowe Oxford University Press i Pearson Longman.

  mgr Sabina Krakowska  WYSTĘP ILUZJONISTY

             12 maja 2008 r. w naszej szkole gościł iluzjonista. Zebranym na sali gimnastycznej przedszkolakom, uczniom szkoły podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej zaprezentował swoje umiejętności w dziedzinie "magii".
             Był to pokaz niezwykłej zręczności, a może prawdziwych czarów. Różne przedmioty w przedziwny sposób znikały w rękach naszego gościa, by po chwili pojawić się w niespodziewanym miejscu, na przykład w uchu jednego z uczniów. Mocne węzły na grubych sznurach rozwiązywały się za jednym pociągnięciem sprawnej dłoni, karty zmieniały swoje położenie, a woda w magicznych czarkach raz pojawiała się, raz znikała. Magik spośród zgromadzonych na sali uczniów wybrał asystentów, którzy mieli pomagać mu w prezentowaniu różnych sztuczek. Publiczność nagradzała każdy udany trik gromkimi brawami, a niekiedy wybuchami śmiechu.
             Po skończonym występie nie było końca pytaniom, kiedy iluzjonista odwiedzi naszą szkołę ponownie.

  mgr Anna Zych  Mała Olimpiada Matematyczna

  Powitanie wiosny !!!
             W tym roku szkolnym Wiosnę powitaliśmy już 19 marca. Wspólnie z Publicznym Gimnazjum w Uszwi zorganizowaliśmy turniej klas pod hasłem: "Już czas Wiosny - bądź radosny".
  W turnieju rywalizowało 6 drużyn:
  - Żabki - kl. Ia i VI(dziewczęta)
  - Bociany - kl. Ib i VI(chłopcy)
  - Zajączki - kl.IIa i Va
  - Skowronki - kl. IIb i Vb
  - Pierwiosnki - IIIa i IVa
  - Krokusy - IIIb i IVb.
             Turniej przebiegał pod hasłem integracji uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz wspólnej zabawy i radości płynącej z nadchodzącej wiosny, a składy drużyn tak dobrano, żeby siły rywalizujących ze sobą były wyrównane.
            Uczniowie brali udział w 11 konkurencjach. Były to dyscypliny sportowe (wyścigi bocianów, zajączków i baranków, wyścigi z pisanką i rzut pisanką do kosza), wiedzowe (test na logiczne myślenie, konkurs wiedzy o Świętach Wielkanocnych i związanych z nimi tradycjami oraz test odświeżający umysł na wiosnę), plastyczne ( rysowanie portretów bociana i żabki), było też specjalne zadanie dla przewodniczących klas. Za każdą konkurencję uczniowie otrzymywali punkty sumowane na tablicy wyników. W składzie jury turnieju były Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Bogumiła Jagielska, Pani Dyrektor Gimnazjum Barbara Kondziołka oraz Pan Piotr Rzepa. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzcę turnieju, którym okazała się drużyna Krokusów w składzie: uczniowie klasy IIIb Gimnazjum i IVb Szkoły Podstawowej. Dodatkową atrakcją turnieju były prezentacje układów tanecznych przygotowanych przez uczniów szkoły podstawowej.
            Wiosenny turniej klas podsumowały Panie Dyrektor obydwu szkół gratulując zwycięskiej drużynie i dziękując wszystkim za wspólną zabawę. Na zakończenie były życzenia świąteczne dla wszystkich, a dodatkowo uczniowie otrzymali słodkie czekoladowe jajeczka do swoich wielkanocnych koszyków.
  Samorząd Uczniowski  Wesołych Świąt
  Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.


  14.02.08-Walentynki
  Święto zakochanych, obchodzone 14 lutego. Nazwa walentynki pochodzi od imienia św. Walentego, patrona zakochanych . W szkole jak co roku organizowana jest poczta walentynkowa. Uczniowie najpierw wrzucają swe kartki do specjalnie przeznaczonego pudła, następnie wyznaczeni "listonosze" roznoszą kartki.


  Wizyta w Domu Dziecka w Jasieniu
             "I ty możesz zostać św. Mikołajem" pod takim hasłem przebiegała w tym roku szkolnym akcja zbiórki pieniędzy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Uszwi na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Jasieniu. W uszewskich szkołach organizowanie mikołajek dla rówieśników z Domu Dziecka to już tradycja, bowiem w tym roku ta akcja odbywała się po raz jedenasty. Wzorem ubiegłych lat cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami chętnie składali pieniądze na ten bardzo szczytny cel. Wrażliwość i umiejętność dzielenia się z innymi tym czym możemy - to główny cel i przesłanie tej akcji.
             W dniu 14.12.'07 przedstawiciele uczniów wraz z nauczycielami byli z wizytą w Domu Dziecka. Oprócz pieniędzy, których w tym roku łącznie w obydwu szkołach zebrano: 650,00zł. przekazali życzenia świąteczne i noworoczne dla wychowanków i pracowników Domu Dziecka.
  Samorząd Uczniowski


  06. 12. 2007. Mikołajki
            Jak co roku, tak i tym razem, 6 grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Jego tubalne "Ho,ho,ho!" oraz "Wesołych świąt!" rozlegające się na korytarzu wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie dostali miłe podarunki - paczki słodyczy - które Świętemu ofiarnie pomagał rozdawać renifer Rudolf. Na szczęście Święty Mikołaj nikomu w tym dniu nie wręczył rózgi. Znikł sobie tylko znanym sposobem tak szybko, jak się pojawił.
  mgr Anna Zych
  27. 11. 2007 Andrzejki
  Andrzeju, Andrzeju, nasz dobrodzieju, dobrą wróżbę daj!
            Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja. W naszej szkole to święto obchodziliśmy już we czwartek, 27 listopada. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami poznawali wróżby i zwyczaje andrzejkowe, jak popularne lanie wosku, obierki z jabłek czy wychodzenie butów za próg. Dla starszych uczniów klas IV-VI Samorząd Uczniowski zorganizował popołudniową zabawę taneczną. Wszyscy wspaniale się bawili w rytm dyskotekowej muzyki. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnych wróżb, w których udział brały nie tylko dziewczynki, ale i chłopcy, ciekawi imienia swej przyszłej sympatii. Na ile tegoroczne wróżby były trafne, pokaże przyszłość.
  mgr Anna Zych
  26. 11. 2007 Gminne zawody szachowe dla uczniów szkół podstawowych
            Gminne Zawody Szachowe dla uczniów szkół podstawowych odbyły się 26 listopada 2007r. Tradycyjnie organizatorem zawodów była Publiczna Szkoła Podstawowa w Gosprzydowej, tradycją jest też, że uczniowie naszej szkoły zawsze biorą w nich udział.
  Oto skład drużyny reprezentującej naszą szkołę:
  1. Natalia Kural kl.VI
  2. Patrycja Białka kl.VI
  3. Kamila Zięć kl.Va
  4. Piotr Pabian kl.IVa
  5. Grzegorz Wawryka kl.IVa
  6. Jakub Hamowski kl.IVb
  Wszyscy nasi reprezentanci dzielnie walczyli o miejsca na podium i medale!

            Ostatecznie w kategorii dziewcząt II miejsce i srebrny medal wywalczyła Kamila Zięć, a miejsce III i medal brązowy Natalia Kural.
            W kategorii chłopców trumfowali uczniowie Gosprzydowej i Gnojnika. Nasi młodzi szachiści są dopiero uczniami klas czwartych więc mają jeszcze czas i szansę zaprezentować swoje umiejętności na zawodach już chociażby za rok!
            Uczniowie nabywają umiejętności gry w szachy uczestnicząc w zajęciach Klubu Szachowego, który prowadzony jest w ramach szkolnego projektu "Moja szkoła oknem na świat" - wdrażanego w ramach projektu "Moja Ojczyzna tam gdzie moja szkoła" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach EFS. Członków klubu czekają jeszcze zmagania o tytuł Szachowego Mistrza Szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców.
            Wszystkim uczestnikom zawodów szachowych serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!
  Opiekun Klubu Szachowego : Zofia Zięć
  12. 11. 2007 - zmiana w podziale godzin
            Od 12 listopada 2007r nastąpiła zmiana w podziale godzin. Owe zmiany wiązały się
  z urlopem zdrowotnym pani mgr inż. Marii Górka.
  Sztuka jest prowadzona przez p. mgr Teresę Czesak, technika przez p. mgr inż. Annę Nowak a informatyka przez p. mgr Martę Szczepańską.
            


  III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym
  Uczennica klasy III b Izabela Klecka zajęła III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym pt. "Zdrowie na talerzu", organizowanym przez Sanepid. W dniu 29 listopada 2007 odebrała nagrodę w postaci i przyborów plastycznych z rąk starosty brzeskiego Ryszarda Ożóga.  DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ  "Żegnaj lato na rok ...." - dyskoteka na pożegnanie lata 2007!
             26 września 2007 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla uczniów klas IV-VI na pożegnanie odchodzącego lata. I mimo małego żalu, że lato się skończyło impreza udała się wspaniale. Ci, którzy przyszli, bawili się świetnie przy rytmach dyskotekowej muzyki.


             Oprócz zabawy był też konkurs na najpiękniejszy jesienny bukiet. Każda klasa wykazała się ogromną pomysłowością wykonując wspaniałe kompozycje z przeróżnych darów jesieni. Bukiety były piękne, więc komisja oceniająca miała trudne zadanie przy wyborze tego najpiękniejszego.
             Ostatecznie jury zdecydowało przyznać następujące miejsca:
  I - klasa Vb
  II - klasy IVa i Va
  III - klasy IVb i VI              Każda klasa otrzymała dyplom, a Vb dodatkowo worek słodyczy, których nie zabrakło też dla uczniów pozostałych klas.
              Samorząd Uczniowski zadbał również o bawiących się z ogromnym poświęceniem uczniów proponując im w bufecie pyszne zapiekanki, napoje chłodzące i słodycze.

  Teraz z ogromną niecierpliwością oczekiwać będziemy na lato, które przyjdzie już za rok.

  Samorząd Uczniowski  NASZA SZKOŁA W TROSCE O ŚRODOWISKO NATURALNE
           Od 13 do 16 września 2007 roku miała w naszej szkole miejsce ogólnopolska akcja "Sprzątanie Świata". W tym roku odbywała się ona pod hasłem:
  Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem!
             Zanim nasi uczniowie wraz z wychowawcami udali się w teren, by czynnie wziąć udział w tej pożytecznej akcji, w szkole odbyły się liczne rozmowy i działania mające na celu uświadomienie wychowankom potrzeby dbania o naszą planetę. Dużym zaangażowaniem wykazał się Samorząd Szkolny, który wykonał m.in. plakat informujący o terminie i celu podjętego działania.
             W ustalone dni września uczniowie uzbrojeni w pojemniki i ochronne rękawice chętnie podjęli się trudu posprzątania wyznaczonego terenu w naszej miejscowości. Okazało się, że nauka o segregacji odpadów nie poszła w las. Dzieci nie miały większych problemów z odróżnianiem metalu, szkła, papieru czy plastiku i porządkowaniem ich w odpowiednich pojemnikach.
             Po zakończeniu akcji "Sprzątanie Świata" swoją wiedzę i chęć dbania o czystość środowiska uczniowie przelali na papier. W ten sposób powstały prace plastyczne zachęcające do troski o nasze środowisko.


           W tym roku w naszej szkole rozpoczęliśmy również zbiórkę makulatury. Zachęcamy wszystkich uczniów, aby nie tylko raz w roku pamiętali o Matce Ziemi, ale by na co dzień troszczyli się o jej i nasze wspólne dobro. Jak co roku ruszyła także zbiórka zużytych baterii. Odpowiednie pojemniki na te odpady znajdują się w wyznaczonym miejscu na terenie szkoły.

  mgr Anna Zych  3 WRZEŚNIA 2007 - INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2007/2008

 • Strona utworzona: 2005r.
  2011-06-10 16:25